• Siyah ve Yeşil Zeytinli Sızma Zeytinyağı Kampanyası
Siyah ve Yeşil Zeytinli Sızma Zeytinyağı Kampanyası
Ürün Kodu : AHZKU007       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  AYVALIKHAN
1,000.00 TL   830.99 TL   Kdv Dahil
Ücretsiz Kargo
Bu ürün satışa kapalı

Paket İçeriği

1 adet 3 L Naturel Sızma Zeytinyağı

1 adet 750 ml Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı

1 adet 1100 g Yeşil Çizik Zeytin

1 adet 1100 g Ayvalık Yuvarlama (Çevirme) Siyah Zeytin


Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı


Zeytinyağlarımız Yeni Sezonda Sıkılmıştır


Ayvalık - Gömeç - Burhaniye bölgesinde bulunan bahçelerimizden Ekim-Kasım aylarında Ayvalık yağlık cinsi zeytinlerimiz yeşil iken özenle toplanır. Delikli 25 kg alan kasalara konur ve bekletilmeden aynı gün içerisinde kendi fabrikamıza götürülür ve sıkıma alınır.


34 °C' de "Kontinü Sistem Üretim" yöntemiyle su ilavesi yapılmadan 2 fazlı sistemlerde zeytinyağlarımız üretilir. Üretim sürecinde hiçbir katkı maddesine yer verilmeyip, günümüzün modern ve hijyenik şartlarında üretilmektedir. Pamuk filtreden geçirilen zeytinyağı, posasından arınıp, sofralarınızda bulunmak için hazırdır.


Ülkemizde zeytin hasat sezonu ortalama olarak Ekim ayının ikinci haftası başlamaktadır. Erken Hasat?ın önemi, normal hasat döneminden daha önce zeytinlerin toplanması ve zeytinlerin yeşil halde iken sıkılmasıdır. Yeşil zeytinlerden elde edilen Erken Hasat zeytinyağının aroması daha meyvemsi ve keskin, tadında ise yakarlık seviyesi biraz daha fazla olur.


Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi, salata ve mezelerde, pilav, makarna, ekmek, pizza ve ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir. Sofralık ve yemeklik için de uygundur.


Natürel Sızma Zeytinyağı (Olgun Hasat)


Zeytinyağlarımız Yeni Sezonda Sıkılmıştır


Ayvalık - Gömeç - Burhaniye bölgesinde bulunan bahçelerimizden Kasım-Aralık aylarında Ayvalık yağlık cinsi zeytinlerimiz pembemsi ve siyah iken özenle toplanır. Delikli 25 kg alan kasalara konur ve bekletilmeden aynı gün içerisinde kendi fabrikamıza götürülür ve sıkıma alınır.


34 °C' de "Kontinü Sistem Üretim" yöntemiyle su ilavesi yapılmadan 2 fazlı sistemlerde zeytinyağlarımız üretilir. Üretim sürecinde hiçbir katkı maddesine yer verilmeyip, günümüzün modern ve hijyenik şartlarında üretilmektedir. Pamuk filtreden geçirilen zeytinyağı, posasından arınıp, sofralarınızda bulunmak için hazırdır.


Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur.


Özellikle yemeklerinizde kullanım için önerdiğimiz çağla ve enginar kokusunu hissedebileceğiniz aroması ve yakarlığı hafif bulunan zeytinyağıdır. Filtre edildiği için zeytinyağlı yapacağınız bütün yemeklerinize ve soğuk mezelerinize, ayrıca kızartmalarınıza da kullanabilirsiniz.


Zeytinyağlarımızın ön analizleri kendi fabrikamızda yapılır ve çelik krom tanklarda depolanır. Krom tanklarımızın bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18 °C- 22 °C derecede tutulmaktadır. Güncel analiz sonuçlarımıza www.ayvalikhan.com/analiz-raporlari adresinden erişebilirsiniz.
Ayvalık Yuvarlama (Çevirme) Siyah Zeytin


Bahçelerimizden Kasım - Aralık aylarında özenle toplanan Ayvalık Yağlık cinsi zeytinlerin iri boyları seçilir, yıkanır ve süzülür. Zeytinler 60 litrelik büyük zeytin kapları ve 10 kg lık tenekelere konulur. Belirli oranda tuz koyup kapağı sıkıca kapatılıp serin bir yere alınır. Zeytin belirli bir süre sonra acı suyunu salar. Yaklaşık 3 ay boyunca, belli bir mesafede yuvarlanarak tuzunu iyice sindirmesi sağlanır. Haftada bir çevrilerek zeytin kendi acı suyu içerisinde olgunlaşmaya bırakılır. Zeytin 4 ncü ayın sonunda acı suyunu salar ve kurutulur. Mısırözü yağı ilavesi ile naturel tarzda sizlere sunulur. Tercihinize bağlı olarak zeytinyağı, baharat ve ekşi ilavesiyle servis edilebilir.


Kimyasal işleme tabi tutulmadığı için doğal zeytinin tadı her tanede muhafaza edilmiştir. Ambalaj açıldıktan sonra soğukta muhafaza edilmelidir.


Zeytinlerimizin doğal özelliği nedeniyle ambalaj açıldığında, zeytinler siyah ve kahverengi çıkabilir.


Zeytinlerimiz hiçbir KATKI maddesi içermez ve KİMYASAL işlemden geçmez.


Ürünlerimizin üretiminde kimyasal madde kullanılmadığı için kahverengi ve kendine has meyvemsi acımtıraklığı bulunmaktadır.


Net Ağırlık: 1100 gAyvalık Yeşil Çizik Zeytin


Bahçelerimizde Ekim-Kasım aylarında Ayvalık yağlık cinsi zeytin yeşil iken özenle toplanır. Eleme makinalarında boylanır, seçilir ve yıkanır. Çizme işlemi yapıldıktan sonra ağzı geniş zeytin tanklarına konur.  Ağızlarına kadar içme suyu ile doldurulup kapakları kapatılır.  Kendi suyunda 20-25 gün kalır ve suyu değiştirilir. İkinci suda yine 20-25 gün kaldıktan sonra tekrar su değişimi yapılarak zeytinin ön acılığı alınır. Üçüncü olarak tuz ve  limontuzu karışımıyla  hazırlanan salamura suyu dökülür ve doğal fermantasyona bırakılır. Yaklaşık 15 günde bir tuz dengesi için sirkülasyon yapılır ve yaklaşık 6 ay içerisinde zeytin yeme olgunluğuna erişir. Olgunlaşan zeytinler salamuradan çıkarılır, ezik taneler ayıklanır ve yıkanır. Ambalajlara konan zeytinlerin üzerlerine kalıcı salamura suyu olarak hazırlanan tuz ve limontuzu karışımı dökülür.


· Özellikle sabah kahvaltılarında tüketilen yeşil zeytinin karaciğeri temizleme özelliği vardır.

·  D vitaminini bol miktarda içerdiği için yeşil zeytin, metabolizma açısından çok önemlidir. Çocuklarda bünyenin gelişmesine katkı sağlar.


Zeytinlerimiz hiçbir KATKI maddesi içermez ve KİMYASAL işlemden geçmez.


Ürünlerimizin üretiminde kimyasal madde kullanılmadığı için kendine has meyvemsi acımtıraklığı bulunmaktadır.


Ürünü kullanırken tahta kaşık kullanılması tavsiye edilir.


Net Ağırlık: 1750 g

Süzme Ağırlık: 1100 g


Afiyetle Tüketin

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?